Európska únia poskytne Slovensku v rámci riešenia dopadov koronakrízy približne 6 mld. eur. Podľa oboch organizácií je to jedinečná príležitosť kvalitatívne posunúť spoločnosť a štát na vyššiu úroveň, a preto sa rozhodli opýtať podnikateľov, ako by vláda tieto prostriedky mala použiť. Podnikatelia za prvých päť priorít vo výdavkoch označili podporu vysokých škôl, vedy a výskumu, výstavbu a rekonštrukciu nemocníc, obehové hospodárstvo, financovanie systémových opatrení na boj so suchom ako sprievodným znakom klimatickej zmeny a prevenciu v zdravotníctve.
V rámci reforiem pritom podnikatelia vyzdvihli najmä systematické zlepšovanie podnikateľského prostredia, a to tak, aby Slovensko výrazne stúplo v medzinárodných rebríčkoch a stalo sa atraktívnejším miestom pre investície. Ďalej reformu justície, najmä vymáhateľnosti práva a daňovo-odvodovú reformu s cieľom zatraktívniť daňový systém pre investície a zvýšiť motiváciu pracovať.
Dôležité sú podľa podnikateľov aj reforma riadenia štátu vrátane elektronizácie štátnej správy, obmedzenia byrokracie a automatického zdieľania informácií medzi úradmi a reforma poskytovania zdravotnej starostlivosti, ktorej cieľom má byť efektívne, kvalitné a dostupné poskytovanie zdravotníckych služieb.