Premiér odmietol zlúčenie Sociálnej poisťovne a Všeobecnej zdravotnej poisťovne

Koniec dohadom? Premiér Igor Matovič (OĽaNO) odmietol, že by sa mali Sociálna poisťovňa a Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) zlúčiť. A to vo štvrtok počas tlačovej konferencie na úrade vlády k výstavbe cesty z Muráňa na Prednú Horu.

, , 01.10.2020 11:46
igor matovič Foto:
Premiér Igor Matovič
debata (4)

„Nikdy nikomu som nič také nepovedal. Mrzí ma táto iniciatíva. Samozrejme, mojím cieľom je dramaticky zjednodušiť výber daní a odvodov. Ale nikdy som neprišiel s iniciatívou, ktorá bola komunikovaná, že by mal vzniknúť nejaký moloch, že to bude Sociálna a zdravotná poisťovňa zároveň,“ povedal Matovič. Formu, ako sa má zjednodušiť výber daní a odvodov, chce predstaviť v najbližších dňoch.

Minister financií Eduard Heger (OĽaNO) dodal, že ľuďom chcú zlepšiť kvalitu života. „Medzi túto kvalitu života patrí aj to, že nemusíte platiť na tri či štyri miesta rôznymi platbami, pamätať si termíny a podobne, ale dá sa to urobiť omnoho jednoduchšie. Na jedno miesto jedna suma a štát už nech sa postará,“ povedal minister financií. Ten to považuje za nástroj, ktorý Slovensko určite potrebuje rozvinúť.

O zlúčení odvodov informoval ešte koncom septembra Denník N. Podľa neho premiér hovoril o možnom zlúčení výberu zdravotného a sociálneho poistenia a zavedení jedného sociálnozdravotného odvodu.

© Autorské práva vyhradené

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Sociálna poisťovňa #VšZP #Matovič #zlúčenie
Flowers