Zostane PPA bez riaditeľa? Guniš požiadal o uvoľnenie z funkcie

, 09.09.2020 09:48
pole, poľnohospodárstvo
Letná poľnohospodárska krajina má nezabudnuteľné čaro. Autor: ,

Generálny riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Tibor Guniš požiadal ministra pôdohospodárstva Jána Mičovského o odvolanie z funkcie generálneho riaditeľa. A to zo zdravotných, osobných a rodinných dôvodov. Denník Pravda o tom informovalo ministerstvo pôdohospodárstva.

„Generálny riaditeľ PPA Tibor Guniš je statočný a odborne zdatný človek, ktorého profesionálne vlastnosti si Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, ako aj ja osobne, veľmi cení, povedal minister pôdohospodárstva Ján Mičovský. Dodal, že chápe aké zaťažujúce sú úlohy, ktorým vo funkcii čelí.

" Pripúšťam aj silný pretlak v PPA, ktorá je extrémne ťažkým pracoviskom poznačeným obrovskou korupciou a kauzami v dotáciách,“ povedal minister pôdohospodárstva. Gunišov možný odchod by bol pre Mičovského rezort reálnou stratou. "Rešpektujem jeho rodinné a zdravotné dôvody, avšak budem s pánom Gunišom rokovať a verím, že nájdeme spoločné riešenie,“ vyjadril sa minister.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#PPA #Ján Mičovský
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku