Živnostníci si už nemôžu uplatniť odklad platenia poistného za august

07.09.2020 13:58

Sociálna poisťovňa (SP) upozorňuje živnostníkov a ostatné samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO), ako aj zamestnávateľov, že v súvislosti s koronakrízou si už nemôžu uplatniť výnimku týkajúcu sa odkladu platenia poistného za august tohto roka tak, ako to mohli urobiť v predchádzajúcich mesiacoch.

Možnosť odložiť si platenie poistného vláda určila len za mesiace marec, máj, jún a júl. „Znamená to pre nich, že sú povinní zaplatiť poistné na sociálne poistenie v riadnom termíne do 8. septembra 2020,“ priblížil hovorca SP Peter Višváder.

Poistné za tieto mesiace musia príslušné SZČO a zamestnávatelia zaplatiť do 31. decembra 2020, neplatí sa pritom žiaden úrok z omeškania. „Za apríl 2020 išlo o úplné odpustenie platby poistného,“ doplnil Višváder.

Z údajov SP vyplýva, že o odklad poistného za mesiace marec, máj, jún a júl požiadalo zatiaľ spolu 60 845 SZČO a zamestnávateľov. Z tohto počtu bolo 27 017 SZČO a 33 828 zamestná­vateľov. Odpustenie platby poistného za apríl 2020 sa týka 38 811 subjektov, z toho bolo 16 974 SZČO a 21 837 zamestná­vateľov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#živnostníci #odvody #koronakríza
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku