Úrady práce začnú vyplácať Prvú pomoc za august tohto roka

28.08.2020 16:26

Na podanie júlového výkazu, respektíve žiadosti s výkazom v rámci opatrenia na získanie príspevku na náhradu straty príjmu (opatrenie číslo dva) majú samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) čas do 31. augusta tohto roka. Zamestnávatelia môžu o júlové príspevky na mzdy zamestnancov požiadať do konca septembra. Výkazy a žiadosti za august môžu záujemcovia zasielať od 1. septembra 2020 od 12. hodiny.

SZČO môžu o finančnú pomoc v rámci opatrenia číslo dva žiadať o príspevky za august do 30. septembra 2020. Zamestná­vatelia žiadajú o príspevky v rámci opatrenia 1 a 3A alebo 3B do 31. októbra 2020. „Pripomíname, že zamestnávatelia môžu pri čerpaní pomoci prestupovať aj medzi opatreniami 3A (kurzarbeit) a 3B (pokles tržieb), aby si vybrali, čo je pre nich výhodnejšie,“ priblížil rezort práce.

Ministerstvo zároveň upozorňuje všetkých žiadateľov o príspevky Prvej pomoci, že sú povinní označiť priestory pracoviska, kde pracujú osoby podporované v zmysle dohody o poskytnutí príspevku, plagátom vo formáte A3 zverejnenom na www.upsvr.gov.sk. Plagát informuje o tom, že aktivity sa realizujú vďaka pomoci Európskej únie z prostriedkov Európskeho sociálneho fondu.

Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny vyplatili doteraz zamestnávateľom a SZČO viac ako 521 miliónov eur. Použili sa na mzdy zamestnancov a podporu činnosti živnostníkov. Ďalších viac ako 10 miliónov eur poslalo ministerstvo zamestnancom, ktorí zostali bez príjmu. Tí dostali SOS dotáciu.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#prvá pomoc
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku