Rekreačné poukazy sa budú môcť preplácať aj spätne, ubezpečil Doležal

Minister dopravy Andrej Doležal chce návrh na preplácanie rekreačných poukazov za zamestnávateľa predložiť na vládu čo najskôr. Ubezpečil však, že budú zúčtovateľné aj spätne.

01.07.2020 13:46
debata

„Bez ohľadu na to, kedy to technicky predložíme do vlády, lebo ja verím, že to predložíme, budú tieto poukazy platiť retroaktívne, to znamená, budú zúčtovateľné pobyty našich občanov na Slovensku aj spätne,“ skonštatoval minister. Skupina tých, ktorí môžu požiadať o príspevok na rekreáciu, by sa zároveň mala rozšíriť na všetkých, ktorí nie sú v skúšobnej lehote, a malo by sa to týkať aj živnostníkov.

Analýzy tohto opatrenia sa podľa jeho slov ešte počítajú spolu s Inštitútom finančnej politiky (IFP). Ten má podľa Doležala trochu inú metodiku ako rezort dopravy. Tento návrh by však chcel predložiť vláde čím skôr. „Koaličná rada mala momentálne iné priority,“ dodal.

V súvislosti s obnovením činností Slovenskej agentúry pre cestovný ruch (SACR) uviedol, že by malo ísť o kompletnú zmenu agentúry. „Chceme, aby sa zmenilo kritérium tejto agentúry z marketingového na ekonomické,“ priblížil s tým, že na prípravu a vznik novej agentúry by mal stačiť druhý polrok 2020. K obnove fungovania takejto agentúry sa vláda zaviazala aj v programovom vyhlásení vlády.

Doležal zároveň avizoval podporu pre kongresový cestovný ruch. V tomto smere zdôraznil, že bude podporovať akékoľvek iniciatívy, či už súkromné, verejné alebo kombinované, ktoré budú viesť k tomu, že sa Slovensko objaví na mape kongresového turizmu. „Odhady a porovnania z ostatných krajín sú, že rádovo to na podielových daniach, respektíve na ostatných daniach ako takých, vie priniesť až 10 miliónov eur ročne, a to nehovorím o vplyve na mestskú časť alebo mesto ako také,“ dodal.

debata chyba
Viac na túto tému: #rekreačné poukazy
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy