Volkswagen zastavuje výrobu. Kvôli Škode Karoq ostane v Bratislave len pár ľudí

Tisíckam zamestnancov výrobnej spoločnosti Volkswagen Slovakia sa v týchto dňoch začína letná celozávodná dovolenka. V bratislavskom závode sa uskutoční plánovaná odstávka výroby vozidiel v rozsahu 2 až 3 týždňov. V závode Martin a v nástrojárni v Stupave sa bude v lete vyrábať bez prerušenia a zamestnanci si budú čerpať dovolenku individuálne v stanovenom časovom koridore.

26.06.2020 10:25
Volkswagen Foto:
debata (11)

Výroba SUV vozidiel sa v bratislavskej automobilke toto leto zastaví na dva týždne, a to v termíne od 4. do 20. júla. V segmente malých mestských vozidiel (New Small Family) bude trvať plánovaná odstávka o týždeň dlhšie. Začína sa v piatok 26. júna. Súvisí to s prípravou na nábeh produkcie nového modelu Škoda Karoq. Výroba všetkých modelov má byť opätovne spustená aj s ohľadom na aktuálne požiadavky svetových trhov a efektívne riadenie výroby v utorok 21. júla 2020.

Pravidelné plánované odstávky výroby vo Volkswagen Slovakia slúžia predovšetkým na údržbu a kontrolu výrobných zariadení, automatizačnej techniky a robotov. Ide o časovo a technicky náročné činnosti, ktoré nie je možné realizovať počas bežiacej výroby. V tomto období sa fabrika navyše pripravuje na integráciu modelu Škoda Karoq do existujúcej linky malých mestských vozidiel. Nový projekt si vyžaduje rozsiahle úpravy v rámci integrácie technológií v montážnej a agregátnej hale. S montážou nového modelu súvisí tiež napasovanie dopravníkovej techniky, úprava logistických tokov a s tým spojené prestavby v okolí linky. V areáli závodu sa zároveň pripravuje sanácia koľajiska a úprava dopravného značenia pre navážanie karosérií do haly. Štart produkcie 9. modelu v produktovom portfóliu je naplánovaný na jeseň 2020.

Počas celozávodnej odstávky výroby zostane v bratislavskom závode v nasadení niekoľko stoviek zamestnancov. Časť z nich sa bude podieľať na činnostiach v súvislosti s údržbou zariadení a integráciou modelu Škoda Karoq do výroby. Prítomnosť ďalších zamestnancov je nevyhnutná z dôvodu zodpovednosti za ochranu závodu, energetiku, plánovanie či finančné uzávierky. Na plynulom priebehu všetkých naplánovaných prác budú spolupracovať aj stovky pracovníkov externých firiem.

Závod Martin, v ktorom sa vyrábajú komponenty pre prevodovky a podvozky, sa aktuálne sústreďuje na nábeh výroby nového diferenciálu pre elektrické pohony. Letná odstávka výroby nie je v tomto roku v Turci plánovaná. V súvislosti s novým produktom už prebiehajú kvalifikácie zamestnancov na nové technológie a výrobné postupy, rovnako sa už začala aj postupná inštalácia nových zariadení.

© Autorské práva vyhradené

11 debata chyba
Viac na túto tému: #Volkswagen #automobilky #dovolenky #Škoda Karoq