0

Slovenskí europoslanci apelujú na správne využitie peňazí z balíka obnovy

autor: , 25.06.2020 11:52

Slovenskí europoslanci apelujú na správne využitie peňazí z Plánu obnovy tak, aby sa Slovensko čo najskôr zotavilo z ekonomických následkov koronakrízy. K tejto téme chcú vystúpiť aj v Národnej rade SR.

„Slovensko bude mať k dispozícii z európskych zdrojov 25 miliárd eur v nasledujúcich 7 rokoch. Túto historickú príležitosť musíme využiť na modernizáciu našej krajiny,“ píšu v spoločnom vyhlásení.

Prioritou podľa nich musí byť premena hospodárstva na moderné, konkurencieschopné a udržateľné v súlade s Európskou zelenou dohodou. Dôraz kladú aj na vynaloženie prostriedkov na zmiernenie nevyhnutných negatívnych sociálnych dôsledkov tejto transformácie. „Musíme investovať do takých oblastí, z ktorých sa nám prvotná investícia v niekoľkých rokoch vráti a súčasne aj koherentne s našimi záväzkami v oblasti klímy,“ píšu ďalej europoslanci.

Všetky spomínané body, spoločne s konkrétnym časovým harmonogramom ich plnenia, by chceli prerokovať priamo z poslancami Národnej rady.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
0 debata debata
Viac na túto tému: #plán obnovy #koronakríza #Európska únia