ZSSK obnovuje medzištátnu dopravu s Poľskom

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) na základe uvoľnenia opatrení obnoví od piatka medzištátnu dopravu s Poľskom. Vlaky na linke Žilina – Gdynia budú premávať podľa aktuálneho grafikonu vlakovej dopravy od 26. a od 27. júna. Všetky osobné vlaky na linke Žilina – Čadca – Zwardoń budú premávať podľa aktuálneho grafikonu od 26. júna. Vlak Žilina – Zwardoń bude vypravený už vo štvrtok 25. júna. ZSSK o tom informovala v tlačovej správe, ktorú poskytol hovorca spoločnosti Tomáš Kováč.

24.06.2020 12:11
debata (2)

Všetky regionálne rýchliky na linke Poprad-Tatry – Kežmarok – Plaveč – Muszyna budú premávať podľa aktuálneho grafikonu od 27. júna. Vlaky budú vedené počas sobôt a nedieľ do 6. septembra. Všetky osobné vlaky na linke Medzilaborce – Łupków – Sanok – (Rzeszow) budú premávať podľa aktuálneho grafikonu od 26. júna. Vlaky budú vedené počas piatkov, sobôt a nedieľ do 6. septembra.

Medzištátna doprava medzi Slovenskom a Českom je takmer v plnom rozsahu obnovená od 8. júna, ale postupne budú zavedené aj ďalšie vlaky, uviedla ZSSK. Pokiaľ ide o medzištátnu dopravu s Maďarskom, z dôvodu mimoriadnej situácie na trati dopravcu MÁV, a to pre zosuv svahu na trať pri povodni, môžu nastať zmeny, prípadne odklad pri plánovanom obnovení medzištátnej dopravy. Pôvodne sa predpokladalo, že medzištátna doprava s Maďarskom bude obnovená 1. júla.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Poľsko #vlaky #ZSSK
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy