Polícia rozšírila obvinenie pri dostavbe Mochoviec. Škoda dosahuje vyše 140-tisíc eur

04.06.2020 18:28
jadrová elektráreň mochovce, dostavba
Termín spustenia tretieho bloku jadrovej elektrárne sa zrejme opäť nedodrží. Autor: ,

Vyšetrovateľ špecializovaného tímu Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) "Elektro" rozšíril obvinenie voči dvom fyzickým osobám a jednej právnickej osobe. Celková spôsobená škoda spoločnosti Slovenské elektrárne, a. s., predstavuje viac ako 140-tisíc eur, informovala polícia na sociálnej sieti.

„Predmetné vyšetrovanie obzvlášť závažného zločinu porušovanie povinnosti pri správe cudzieho majetku súvisí s vykonávaním policajnej akcie z novembra minulého roka pod názvom "Manažér“, v rámci ktorej bolo zistené neoprávnené navyšovanie objemu fakturovaných prác oproti objemu skutočne vykonaných prác jedným z dodávateľov prác a služieb pri dostavbe 3. a 4. bloku Jadrovej elektrárne Mochovce," uviedla polícia.

Špecializovaný tím aj naďalej aktívne vyhľadáva a preveruje všetky podozrenia súvisiace s dostavbou Jadrovej elektrárne Mochovce, o ďalších krokoch bude polícia v dohľadom čase informovať.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Mochovce #NAKA
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku