Vláda by sa mala na zasadnutí vrátiť k návrhu zákona o zájazdoch

20.05.2020 09:42

Vláda SR by sa mala na stredajšom zasadnutí vrátiť k návrhu zákona o zájazdoch. V pondelok (18. 5.) kabinet rokovanie o tomto bode prerušil.

Podľa predloženého materiálu, ktorý pripravilo Ministerstvo hospodárstva (MH) SR, by cestovné kancelárie mohli klientom ponúknuť odloženie poskytnutia zájazdu alebo iné alternatívne riešenie. Určité skupiny cestujúcich by mali mať možnosť odklad odmietnuť.

Hoci oficiálny program 21. schôdze nie je zverejnený, medzi jeho bodmi by malo byť ďalšie opatrenie reagujúce na ekonomický dosah pandémie nového koronavírusu. Konkrétne návrh nariadenia umožňujúceho odklad platby poistného do Sociálnej poisťovne. Vzťahovať sa bude na zamestnávateľov a samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO), ktorým poklesli tržby najmenej o 40 percent.

V predložených, no zatiaľ nezaradených materiáloch na rokovanie je takisto návrh na vymenovanie novej podpredsedníčky Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR), ale aj návrh predĺženia kontrol na hraniciach s Rakúskom, ČR, Maďarskom a Poľskom do 26. júna 2020.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#cestovné kancelárie #zájazdy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku