Zamestnanosť v rakúskych hoteloch a reštauráciách sa prepadla o 130 percent

04.05.2020 14:06

Nezamestnanosť v Rakúsku minulý mesiac výrazne vzrástla vo všetkých odvetviach ekonomiky. Najviac zasiahnutý je segment ubytovacích služieb a gastronómie, kde počet ľudí bez práce vzrástol o 130 % na 118 725 osôb.

V rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu museli tieto podniky zatvoriť prevádzky už v polovici marca. V stavebníctve sa nezamestnanosť zvýšila takmer dvojnásobne na 37 963 osôb. Tretiu najhoršiu bilanciu vykázali doprava a logistika s nárastom počtu nezamestnaných o 84 % na 31 537 ľudí.

Extrémny rast nezamestnanosti sprevádza výrazný pokles ponuky voľných pracovných miest. K dispozícii bolo v apríli 53 846 voľných pozícií s možnosťou okamžitého nástupu. V medziročnom porovnaní je to prepad o 33 %. Podľa prepočtov agentúry APA to znamená, že o jedno voľné miesto sa uchádza vyše desať nezamestnaných.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Rakúsko #prepúšťanie #hotely
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku