Doležal povolí samosprávam odklad splátok za nájomné byty

24.04.2020 16:03

Minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal (nominant Sme rodina) víta, že poslanci parlamentu schválili balík navrhovaných opatrení na riešenie koronakrízy v rezorte.

Jedným z opatrení je aj odklad splátok úverov zo Štátneho fondu rozvoja bývania pre samosprávy. Informoval o tom hovorca rezortu Ivan Rudolf.

Snažíme sa v týchto ťažkých chvíľach pomôcť každému, kto sa dostal do finančných ťažkostí pre koronakrízu, aj keď to nie je vždy jednoduché. Dennodenne pracujeme na tom, aby sme následky pandémie v našom rezorte zmiernili. Preto ma mimoriadne teší, že poslanci parlamentu sa s našimi návrhmi stotožnili, povedal Doležal.

Štátny fond rozvoja bývania bude žiadosti samospráv, ktoré majú úver na nájomné byty, posudzovať individuálne. Odklad splácania úveru a predĺženie doby splácania tak dostanú samosprávy, ktoré sa dostali do problémov pre nový koronavírus. Balík opatrení nadobudne účinnosť po zverejnení v Zbierke zákonov v najbližších dňoch.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#splátky #nájomné byty
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku