Sulík bude zodpovedný za správu štátnych hmotných rezerv

02.04.2020 18:03

Za Správu štátnych hmotných rezerv SR bude na základe štvrtkového rozhodnutia vlády SR zodpovedný minister hospodárstva. Informoval o tom vo štvrtok počas rokovania vlády minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Kontrola z úrovne ministra by podľa neho mala zabezpečiť transparentné a hospodárne nakladanie so štátnymi prostriedkami.

Na snímke minister hospodárstva Richard Sulík...
Na snímke minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) počas brífingu s novinármi na 7. rokovaní vlády SR 2. apríla 2020 v Bratislave. Autor: TASR, Martin Baumann

„Dnešným rozhodnutím na vláde prechádzajú štátne hmotné rezervy pod moju zodpovednosť. Nie je to zmena v kompetenčnom zákone, ale sme sa dohodli, že ich budem monitorovať,“ uviedol Sulík. Podľa neho sa v poslednom čase objavili určité nejasnosti, napríklad pri nákupe respirátorov, kde je trhová cena v súčasnosti vysoko nad výrobnými nákladmi. Sulík však priznal, že ani rezortu hospodárstva sa nepodarilo nakúpiť respirátory za dohodnutú a uhradenú sumu osem eur za kus. Aj sme to zaplatili, no neprišli a peniaze nám vrátili. Čiže jedna vec je mať sľúbenú hypotetickú cenu na papieri alebo v nejakej ponuke a druhá vec je mať už v sklade respirátor," povedal Sulík.

VIDEO: Brífing ministra hospodárstva Richarda Sulíka.

Dobrou správou podľa neho je, že od druhej polovice apríla by mohla nedostatkové respirátory vyrábať aj spoločnosť na Slovensku Firma z Martina však zatiaľ iba čaká na dodávku potrebných strojov. Ministerstvo hospodárstva podľa Sulíka poskytne výrobcovi pri dovoze a inštalácii všetku potrebnú pomoc. „Na tomto budem robiť. Preto je aj dobré, že hmotné rezervy prešli podo mňa. Budem na nich dohliadať, aby sa nestávali veci, že sa to vymkne z rúk,“ dodal minister.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Správa štátnych hmotných rezerv #Richard Sulík #koronavírus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku