Štát prispeje tisíckami eur na zateplenie domov. Treba sa však prihlásiť

Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV) vyhlásilo šiestu výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie príspevku na zateplenie starších rodinných domov. Aj tento rok môžu záujemcovia získať príspevok do výšky 8 800 eur na uvedený účel, informoval v piatok rezort dopravy.

28.02.2020 14:56
debata (2)

Minister dopravy a výstavby Árpád Érsek (Most-Híd) povedal, že záujem o príspevok rastie. „Okrem zníženia nákladov majiteľov rodinných domov sa z globálneho hľadiska vďaka zatepleniu zlepšuje energetická hospodárnosť rodinných domov na Slovensku,“ uviedol Érsek.

Ilustračné foto Foto: SHUTTERSTOCK
polystyren, zatepľovanie, rekonštrukcia, stavba Ilustračné foto

Žiadosti o príspevok bude možné elektronicky podávať v termíne od 1. apríla (od 8:00) do 30. júna tohto roka, alebo do naplnenia počtu 150 elektronicky zaevidovaných žiadostí o príspevok. Záujemcovia o príspevok tak majú časovú rezervu na prípravu žiadosti. „Podmienky poskytnutia príspevku sa nemenia. Platí, že rodinný dom musí byť skolaudovaný aspoň desať rokov pred realizáciou zateplenia, jeho podlahová plocha je maximálne 150 štvorcových metrov pri jednopodlažnom rodinnom dome alebo 300 štvorcových metrov pri viacpodlažnom rodinnom dome a využíva sa výlučne na bývanie,“ priblížila hovorkyňa ministerstva dopravy a výstavby Karolína Ducká.

Aktuálne informácie a podmienky poskytnutia príspevku na zateplenie rodinného domu sú dostupné na novom webovom portáli www.byvajteusporne.sk.

Upozorňujeme odberateľov, že na niektoré správy, ktoré dnes odvysiela agentúra SITA, sa môže vzťahovať moratórium, ktoré upravuje zákon o volebnej kampani. Je na zvážení odberateľov, či do skončenia moratória tieto správy použijú.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #ekonomika #príspevok #ministerstvo #zatepľovanie
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy