Na bratislavskom letisku nie sú pre koronavírus opatrenia

Na bratislavskom Letisku M. R. Štefánika neboli v súvislosti s koronavírusom zavedené žiadne opatrenia, letisko nemá priame letecké spojenie s Čínou a krajinami, kde sa vírus objavil. Uviedla to Veronika Ševčíková, hovorkyňa letiska.

23.01.2020 18:26
5

Informovala, že útvar vedúceho hygienika Ministerstva dopravy a výstavby SR zaslal letiskám na Slovensku, vrátane letiska v Bratislave, informačný materiál Svetovej zdravotníckej organizácie pre cestujúcu verejnosť o spôsoboch prevencie pred koronavírusom. „Opatrenia na letisku nariaďuje hlavný hygienik SR, nie letisko samotné,“ dodala.

Svetové agentúry informovali, že Spojené arabské emiráty (SAE) vo štvrtok pre šíriaci sa nový smrtiaci koronavírus, ktorý sa objavil v Číne, rozhodli, že pri prílete do krajiny budú kontrolovať telesnú teplotu všetkých pasažierov z Číny.

Agentúra AFP zasa informovala o tom, že rovnaké kontroly budú aj na letisku v Dubaji, ktoré je jedným z najväčších na svete. „Skríning bude prebiehať na zabezpečených, uzavretých bránach na letisku a budú ho vykonávať zamestnanci dubajských zdravotníckych služieb a letiskový lekársky tím,“ citovala vyjadrenie letiskových autorít AFP.

Peking vo štvrtok v dôsledku šírenia sa nového smrtiaceho koronavírusu zrušil pripravované verejné oslavy nového lunárneho roka naplánované v čínskej metropole na sobotu 25. januára. Čína v tomto čase každoročne zaznamenáva aj hromadné presuny ľudí za svojimi príbuznými. Doposiaľ v Číne na nový vírus zomrelo 17 ľudí a takmer 600 sa nakazilo.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #opatrenia #letisko #Bratislava
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy