OTP 'odišiel' internet banking, už je funkčný

, 17.01.2020 11:29

OTP banka ohlásila odchod zo Slovenska, vo štvrtok jej 'odišiel'internet banking a mobil banking. Za to však mohli technické problémy.

Internetbanking a mobilbanking OTP Banky sú po štvrtkových technických problémoch opäť k dispozícii klientom. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca banky Róbert Varšányi. „Internetbanking a mobilbanking OTP sú opäť plne funkčné,“ uviedol.

Vo štvrtok zaznamenala banka technické problémy s prihlasovaním sa do jej internetbankingu. Klientom pri snahe o prihlásenie systém vygeneroval, že prístup je zablokovaný. „Skutočne evidujeme technický výpadok internetbankingu a mobilbankingu. Na jeho odstránení intenzívne pracujeme,“ informoval vo štvrtok hovorca banky.

História OTP Banky Slovensko siaha do roku 1998, kedy na slovenskom trhu fungovala ešte pod názvom Investičná a rozvojová banka. Od roku 2002 je súčasťou finančnej skupiny OTP Group.

Nedávno banka ohlásila odchod zo Slovenska. „OTP plánuje v budúcnosti odísť zo slovenského trhu,“ informovalo nedávno agentúru SITA komunikačné oddelenie materskej OTP Bank Nyrt. Podľa medializovaných informácií maďarská banka opustí Slovensko do jari. Na tlačovej konferencii začiatkom januára to v Ľubľane povedal generálny riaditeľ banky Sándor Csányi.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#OTP banka #internet banking #banky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku