Ceny plynu od SPP sa nezmenia, štát to firme nariadi

Maximálnu možnú cenu plynu pre domácnosti schválil Úrad pre reguláciu sieťových odvetví.

18.12.2019 11:29, aktualizované: 13:57
debata (47)

Video: Štát využije pozíciu jediného akcionára a nariadi predstavenstvu, aby nevyužil maximálnu možnú cenu plynu pre domácnosti.

Vyplýva to z materiálu Ministerstva hospodárstva (MH) SR, ktorý v stredu schválila vláda.Cena plynu sa mala zvýšiť v dôsledku rastu cien na svetových trhoch v priemere o 4,94 %. Zachovanie súčasnej ceny plynu sa týka iba vykurovacej sezóny 2019/2020, ktorá trvá do konca mája a iba zákazníkov SPP.

„Vzhľadom na skutočnosť, že SPP pokrýva dodávkami väčšinu domácností, uplatnenie opatrenia vo vzťahu k cenám plynu by viedlo k plošnému zníženiu zaťaženia obyvateľstva – zákazníkov SPP. Je možné, že ďalší dodávatelia plynu by voči spotrebiteľom postupovali rovnako ako SPP a ceny by počas vykurovacej sezóny 2019/2020 nezvýšili, čím by sa rozšírila účinnosť opatrenia aj na obyvateľov, ktorí nie sú zákazníkmi SPP,“ uviedlo MH v schválenom materiáli. Pokiaľ alternatívni dodávatelia plynu ceny zvýšia, mohli by si ich zákazníci podľa predkladateľa zvoliť za dodávateľa plynu SPP.

47 debata chyba
Viac na túto tému: #vláda #plyn #cena #SPP
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy