Vlaky RegioJetu znovu spoja Bratislavu a Žilinu, uľahčia cestu do Česka

Železničný dopravca RegioJet sa takmer po troch rokoch vráti so svojimi vlaky na trasu medzi Bratislavou a Žilinou.

18.11.2019 11:41
debata (2)

Jeden pár spojov medzi Prahou a Bratislavou, ktorý jazdí bez priamych dotácií, bude pokračovať Považím. Prvýkrát tento spoj pôjde 15. decembra, uviedol v pondelok v tlačovej správe hovorca RegioJetu Aleš Ondrůj. Vznikne tak ponuka priameho vlakového spojenia Brna a Břeclavi so Žilinou a mestami v Považia.

RegioJet už na trase medzi Bratislavou a Žilinou jazdil. Pred piatimi rokmi začal prevádzkovať tri páry spojov na čisto vnútroštátnej linke z Bratislavy do Košíc, ale vzhľadom k zavedeniu cestovného zdarma pre deti, študentov a dôchodcov v štátom objednávaných vlakoch prevádzku linky vo februári 2017 ukončil.

Na trase medzi Bratislavou a Žilinou tak bude mať opäť konkurenciu štátnych dráh. Zo Žiliny pôjde vlak konkurencie zhruba o pol hodiny skôr, v opačnom smere z Bratislavy pôjdu vlaky oboch dopravcov len dve minúty po sebe. Budúci rok RegioJet plánuje tiež nové spojenia do Maďarska a na Ukrajinu.

Považie sa priblíži Brnu a Prahe

Dopravca RegioJet rozšíri od nedele 15. decembra prevádzku svojich vlakových liniek na Slovensku. Po novom ponúkne priame vlakové spojenie na trase Žilina – Trenčín – Trnava – Bratislava – Břeclav – Brno – Praha a späť. Ako o tom informoval hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj, jeden pár vlakových spojov bude ráno okolo 6.00 h vychádzať zo Žiliny v smere Bratislava, Břeclav, Brno, Praha a v popoludňajších a večerných hodinách pôjde naspäť v opačnom smere.

Priame spojenie vlakmi RegioJet s Bratislavou, Brnom či Prahou po novom dostanú ďalšie kľúčové miesta na Považí – Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Trenčianska Teplá, Púchov a Považská Bystrica, kde spoj zastaví s ohľadom na kapacitu trate len v smere z Prahy a Bratislavy do Žiliny.

Ako dodal hovorca, vznikne tak ideálne vlakové spojenie napríklad na cesty študentov za štúdiom do Brna, Bratislavy či Prahy. Rovnako podľa jeho slov vznikne pohodlné spojenie pre hostí kúpeľov v Piešťanoch či Trenčianskych Tepliciach. „Zaujímavé bude nové spojenie aj pre obchodných cestujúcich na služobných cestách či turistov. Medzi Prahou a Žilinou budú po novom jazdiť štyri spoje RegioJet denne,“ spresnil Ondrůj.

Vlaky RegioJet sa aj vďaka novému spojeniu vrátia na slovenskú vnútroštátnu trasu Žilina – Trenčín – Trnava – Bratislava a späť s novými zastávkami v Piešťanoch, Púchove alebo v Novom Meste nad Váhom. Nové vlakové spojenie vznikne predĺžením jedného páru súčasných vlakových spojov jazdiacich na trati Praha – Brno – Bratislava a späť. Spoj bude zo Žiliny vyrážať o 5.57 h smerom do Prahy, kam má plánovaný príchod o 12.42 h. V opačnom smere bude spoj štartovať z Prahy o 15.20 h s príchodom do Žiliny o 21.25 h.

Diaľkové vlaky RegioJet prepravili za tri štvrťroky tohto roku o 430.000 ces­tujúcich (o 10 %) viac, než za rovnaké obdobie minulého roku, spolu ide o 4,6 milióna cestujúcich. V tomto roku zároveň rozširuje RegioJet výrazne svoj vozový park. Dopravca plánuje budúci rok expandovať, zameria sa napríklad na Maďarsko a Ukrajinu.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #vlaky #RegioJet #Železničná spoločnosť Slovensko