USA chcú dať firmám miliardu dolárov, aby vyhodili zariadenia Huawei a ZTE

Americkí regulátori navrhujú, aby telekomunikačné spoločnosti nemohli používať vládne subvencie na platenie za zariadenia čínskych firiem Huawei a ZTE.

29.10.2019 13:31
13

Americká Federálna komisia pre telekomunikácie (FCC) bude o návrhu hlasovať na budúci mesiac. Toto opatrenie sa dotkne hlavne malých firiem, keďže veľkí americkí mobilní operátori zariadenia týchto čínskych spoločností nepoužívajú.

Komisia zároveň skúma, aký vplyv by malo rozhodnutie, že firmy musia odstrániť svoje terajšie zariadenia od spoločností Huawei a ZTE. Vláda USA žiada vyjadrenia firiem, ako im môže finančne pomôcť, ak to budú musieť urobiť. Návrhy zákonov v americkom Kongrese odporúčajú vyčleniť 700 miliónov až 1 miliardu USD pre telekomunikačné firmy, aby mohli svoje zariadenia vymeniť.

Podľa americkej vlády existuje riziko využitia techniky firmy Huawei na špionáž, ale Biely dom o tom nepredložil nijaké dôkazy. Spoločnosť Huawei popiera, že jej zariadenia slúžia na takéto účely. Firma ZTE tiež odmieta tvrdenie, že Čína používa jej produkty na špionáž. Správa Kongresu USA z roku 2012 však obe firmy označila za bezpečnostné riziko.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
13 debata chyba
Viac na túto tému: #5G #Huawei #mobilné siete #USA #ZTE