USA chcú dať firmám miliardu dolárov, aby vyhodili zariadenia Huawei a ZTE

29.10.2019 13:31

Americkí regulátori navrhujú, aby telekomunikačné spoločnosti nemohli používať vládne subvencie na platenie za zariadenia čínskych firiem Huawei a ZTE.

Americká Federálna komisia pre telekomunikácie (FCC) bude o návrhu hlasovať na budúci mesiac. Toto opatrenie sa dotkne hlavne malých firiem, keďže veľkí americkí mobilní operátori zariadenia týchto čínskych spoločností nepoužívajú.

Komisia zároveň skúma, aký vplyv by malo rozhodnutie, že firmy musia odstrániť svoje terajšie zariadenia od spoločností Huawei a ZTE. Vláda USA žiada vyjadrenia firiem, ako im môže finančne pomôcť, ak to budú musieť urobiť. Návrhy zákonov v americkom Kongrese odporúčajú vyčleniť 700 miliónov až 1 miliardu USD pre telekomunikačné firmy, aby mohli svoje zariadenia vymeniť.

Podľa americkej vlády existuje riziko využitia techniky firmy Huawei na špionáž, ale Biely dom o tom nepredložil nijaké dôkazy. Spoločnosť Huawei popiera, že jej zariadenia slúžia na takéto účely. Firma ZTE tiež odmieta tvrdenie, že Čína používa jej produkty na špionáž. Správa Kongresu USA z roku 2012 však obe firmy označila za bezpečnostné riziko.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#5G #Huawei #mobilné siete #USA #ZTE
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku