V nitrianskom Jaguari sa odbory dohodli s vedením na kolektívnej zmluve

, 09.10.2019 17:19, aktualizované: 10.10.2019 08:00

V najmladšom automobilovom závode na Slovensku sa odbory dohodli s vedením podniku na budúcoročnom raste platov. Denník Pravda ešte v stredu informoval, že zástupcovia zamestnancov zvažovali vyhlásenie štrajkovej pohotovosti a vo vzduchu visela hrozba ostrého prerušenia výroby.

„Po období intenzívnych rokovaní si vám dovoľujeme oznámiť, že dnes bolo kolektívne vyjednávanie úspešne ukončené a vzájomne sme dospeli k dohode. O výsledkoch rokovaní a dohodnutých oblastiach vás budeme informovať na budúci týždeň,“ uviedli v spoločnom vyhlásení prevádzkový riaditeľ Jaguara Land Rover Slovakia Russell Leslie a predseda Moderných odborov AIOS Jaguar Land Rover Slovensko Peter Mrázik. Obe strany sa zároveň zhodli v tom, že počas rokovaní si vytvorili korektné vzťahy založené na vzájomnom rešpekte a partnerstve.

Závod nachádzajúci sa v meste pod Zoborom len začiatkom septembra motoristickému svetu predstavil nové off-road vozidlo Land Rover Defender. Britská legenda terénnych vozidiel je na Slovensku vyrábaná spoločne s luxusným SUV automobilom Land Rover Discovery. Dva automobily majú závodu v Nitre pomôcť dosiahnuť plánovanú výrobnú kapacitu 150-tisíc vozidiel za rok.

Práve pre postupný rozbeh výroby modelu Land Rover Defender naberá nitrianska automobilka stále nových ľudí. Závod nových operátorov výroby láka na priemernú mesačnú mzdu 997 eur v hrubom. Z tejto sumy je základný plat 792 eur, ktorý sa na základe pracovného výkonu môže zvýšiť o mesačný bonus v rozpätí nula až 15 percent. Zamestnanci tiež dostanú 13. plat a príspevok na dopravu vo výške 20 eur. Jaguar Land Rover Slovakia zamestnancom tiež ponúka ubytovanie či vernostný bonus od 200 do 400 eur. V súčasnosti pre automobilku pracuje približne 2¤600 ľudí a fabrika stále zháňa ďalších približne 200 nových zamestnancov.

Jaguar Land Rover je britská automobilka vlastnená indickým automobilovým koncernom Tata Motors. Závod vybudovaný pri Nitre stál 1,4 miliardy eur a Európskou úniou schválená štátna pomoc Slovenska dosiahla 125 miliónov eur.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Jaguar Land Rover #automobilky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku