Pribúdajú chudobní Nemci. Nožnice príjmov sa roztvárajú

06.10.2019 15:54

Príjmová nerovnosť v Nemecku podľa aktuálnej štúdie Hospodársko- a sociálno-vedeckého inštitútu (WSI) dosiahla nový rekord.

Napriek priaznivému vývoju hospodárstva a situácie na trhu práce sa rozdiely medzi dobre zarábajúcimi ľuďmi a najnižšou príjmovou skupinou v posledných rokoch zväčšili. Štúdia skonštatovala, že ide o „vysvedčenie chudoby pre Nemecko“.

„Čoraz viac ľudí čelí chudobe,“ píše sa v štúdii. Podiel domácností, ktoré majú k dispozícii menej než 60 % stredného príjmu, a teda podľa platnej hospodársko-vedeckej definície sú chudobné, sa v rokoch 2010 až 2016 zvýšil zo 14,2 % na 16,7 %.

Ako zdôraznila odborníčka WSI Dorothee Spannagelová, hoci nerovnosť rastie v súčasnosti oveľa pomalšie než na začiatku storočia a vývoj nepodkopáva tak výrazne pozíciu domácností so stredným príjmom, rozdiely medzi najchudobnejšími a najbohatšími sa rozširujú.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#chudoba #Nemecko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku