Dánske dôchodkové fondy plánujú investovať do zelených aktív

23.09.2019 17:33

Dánske dôchodkové fondy plánujú investovať zhruba 47 miliárd eur do tzv. zelených aktív v rámci boja proti zmene klímy. Oznámili to v pondelok pred summitom OSN o klíme v New Yorku.

Plánovanú investíciu prvýkrát zverejnila v nedeľu dánska premiérka Mette Frederiksenová na tlačovej konferencii v New Yorku pred summitom.

Fondy investujú celkom 350 miliárd dánskych korún (46,87 miliardy eur) do energetickej infraštruktúry, zelených akcií a dlhopisov a energeticky efektívnej výstavby do roku 2030, uviedlo vo vyhlásení dánske združenie dôchodkových fondov a poisťovní.

„Podľa našich skúseností investície do udržateľnej energetickej infraštruktúry, napríklad do veterných fariem, pomáhajú jednak nájsť riešenie klimatických problémov a poskytujú tiež dobrú návratnosť,“ uviedol Torben Pedersen, podpredseda združenia dôchodkových fondov a poisťovní v Dánsku.

Environmentálne skupiny tvrdia, že klimatický summit v New Yorku prichádza v rozhodujúcom čase, pretože extrémne poveternostné udalosti a stúpajúce teploty ovplyvňujú viac ľudí vo viacerých častiach sveta.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#investície #dôchodky #Dánsko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku