Na vyťaženej jednokoľajke Bratislava - Komárno začali jazdiť poschodové vlaky

Súkromný dopravca RegioJet, prevádzkujúci železničnú osobnú dopravu medzi Bratislavou a Komárnom, nasadil v pondelok na trať poschodový vlak.

16.09.2019 11:18
debata (2)

Jazdiť bude v rannej špičke s odchodom z Dunajskej Stredy do Bratislavy v pracovné dni o 6:15. Vzhľadom na to, že ide o jednokoľajovú trať, ďalšie zvyšovanie spojov a kapacity klasických vlakov na tejto mimoriadne vyťaženej trase bolo už prakticky nemožné. Informovalo o tom v pondelok Ministerstvo dopravy a výstavby SR v tlačovej správe.

Poschodovým vlakom sa spolu s cestujúcimi previezol aj minister dopravy a výstavby Árpád Érsek (Most-Híd). „Som veľmi rád, že sa nám zasa podarilo zvýšiť kapacitu na tejto trati. Vlaky na juh využíva veľa ľudí a hlavne v rannej špičke je ich kapacita nedostatočná. Preto som veľmi intenzívne hľadal spôsob ako situáciu zlepšiť a som rád, že sa to aspoň čiastočne podarilo,“ povedal Érsek. Minister dodal, že zavedenie poschodových vlakov zvýši možnosti na sedenie hlavne v ranných hodinách o stovky miest.

Nový poschodový vlak, ktorý na základe objednávky ministerstva dopravy a výstavby zabezpečil a certifikoval súkromný dopravca, v minulosti jazdil v okolí Mníchova. Súpravy zostavené z poschodových vozňov budú ťahať dieselové lokomotívy Siemens Eurorunner. „Verím, že vlaky budú dobre fungovať a zvýši sa nielen kapacita, ale aj komfort cestujúcich,“ uviedol Érsek počas cesty vo vlaku. Zavedenie poschodových súprav je podľa ministerstva dopravy ďalšie z opatrení na zlepšenie dostupnosti vlakovej dopravy, ktoré rezort zavádza kontinuálne počas celého volebného obdobia.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #vlaky #RegioJet #Komárno #Bratislava - Komárno