0

Severný obchvat Prešova sa bude stavať v plnom profile

autor: , 28.08.2019 07:52

Vláda ukončila debaty o tom, ako sa bude stavať severný obchvat mesta Prešov. V utorok schválila jeho výstavbu v plnom profile.

Výstavba prvej etapy severného obchvatu Prešova na rýchlostnej ceste R4 sa začala v lete a má trvať tri roky a deväť mesiacov. Otázne bolo, či sa druhá etapa bude stavať v plnom alebo polovičnom profile.

V prípade druhej etapy severného obchvatu Prešova na R4 v dĺžke 10,2 kilometra pokračuje na základe požiadavky Útvaru hodnoty za peniaze (ÚHP) dopracovanie viacerých variantov ekonomických analýz, uviedla ešte v júni pre agentúru SITA hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti Michaela Michalová.

„Na základe výsledkov vydá ÚHP stanovisko, či ďalšie pokračovanie prípravy bude v plnom alebo polovičnom profile. Na tento úsek má NDS vydané právoplatné územné rozhodnutie a spracovanú dokumentáciu na stavebné povolenie na plný profil,“ priblížila Michalová.

V prípade, že sa prijme rozhodnutie o pokračovaní v plnom profile, tak NDS plánuje vyhlásiť súťaž začiatkom roku 2020. Ak bude musieť ísť do polovičného profilu, dokumentáciu musia prepracovať prepracovať, čo bude znamenať omeškanie zhruba dvanásť mesiacov, uviedla hovorkyňa.

.....

VIDEO: Ako bude na R4 vyzerať Križovatka Kapušany či tunel Okruhliak? Pozrite si vizualizácie druhej etapy obchvatu Prešova po R4 vo videu TV Pravda.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
0 debata debata
Viac na túto tému: #Obchvat Prešova #diaľnice