Maďarská OTP Banka je na predaj, odchádza zo Slovenska

Slovenská dcéra maďarskej OTP Banky je na predaj. Najhorúcejšími záujemcami sú údajne ČSOB, Tatra banka a investičná skupina Penta, ktorá ovláda Prima banku. Informoval o tom v utorok týždenník Trend.

27.08.2019 10:04
debata (11)

OTP Banka má už prijímať od záujemcov nezáväzné ponuky, v ktorých bývajú uvedené aj prvé približné rámce ponúkaných súm. Začiatok predaja banky týždenníku Trend potvrdili viaceré zdroje z bankového sektora. Ani jedna zo štyroch spoločností informácie nepoprela ani neoznačila za nepravdivé, len ich nechceli bližšie komentovať. Trend uviedol, že v každom prípade, z informácií aj dát, ktoré zo slovenského bankového trhu vychádzajú už niekoľko rokov, vyplýva, že tak, ako majú ČSOB, Tatra banka či Penta reálne dôvody kupovať, tak má OTP zase reálne dôvody predávať.

OTP Banku začali Maďari na Slovensku rozvíjať na základoch prevzatej štátnej Investičnej a rozvojovej banky už v roku 2002. Trend pripomína, že slovenská OTP už raz na predaj bola, pred letom 2008, no vlastníci obchod po pár mesiacoch zastavili. Dôvodom bol príchod krízy, ktorý by cenu peňažného ústavu zrazil dolu. Radšej si ju preto ešte podržali. Dôvodov na aktuálny predaj je podľa Trendu hneď niekoľko. Slovenská OTP v ostatných rokoch prichádza o svoje pozície, padajú jej aj vlastné aktíva.

11 debata chyba
Viac na túto tému: #banky #OTP banka