Tesla zdražuje autá v Číne, dopláca na obchodnú vojnu

26.08.2019 13:33

Americký výrobca elektrických vozidiel Tesla zvýši ceny svojich áut v Číne už v piatok, teda o niečo skôr, než sa očakávalo.

Navyše ďalšie zvýšenie plánuje firma v decembri, a to v prípade, že do platnosti vstúpia čínske dovozné clá na americké autá. Informovala o tom agentúra Reuters, ktorá sa odvolala na zdroje oboznámené so situáciou. Zástupcovia firmy na zverejnené informácie nereagovali.

Tesla patrí medzi spoločnosti, ktoré najviac doplácajú na obchodný spor medzi USA a Čínou. V súčasnosti všetky autá predávané na čínskom trhu dováža a v dôsledku dovozných ciel tak musela za posledný rok niekoľkokrát svoje ceny v Číne upravovať.

Agentúra Reuters v priebehu augusta informovala, že Tesla plánuje zvýšiť ceny v Číne od septembra, keďže jüan voči doláru v poslednom období výrazne oslabil. Najnovšie však jeden zo zdrojov pre Reuters uviedol, že Tesla zvýšenie cien posunula o dva dni skôr už na 30. august. Tesla zároveň uvažuje o ďalšom zvýšení cien v decembri, keďže Peking v minulých dňoch oznámil, že od 15. decembra chce zaviesť 25-percentné dovozné clá na autá a 5-percentné clá na autosúčiastky. Medzičasom však americký prezident Donald Trump oznámil, že Čína je ochotná pokračovať v rozhovoroch.

Tesla pre každý prípad zvažuje aj možnosť doviezť väčší počet áut do Číny ešte do decembra, dodal jeden zo zdrojov. V prípade, že dovozné clá vo výške 25 % na autá začnú platiť, mohla by sa tak s väčším počtom áut už na trhu vyhnúť príliš vysokým nákladom.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Tesla Motors #obchodná vojna #Čína
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku