V Rusku debatujú o štvordňovom pracovnom týždni

V poslednom období sa v Rusku diskutuje o skrátení pracovného týždňa na štyri dni. V piatok o tom hovoril predseda vlády Dmitrij Medvedev s predstaviteľom Ruského zväzu priemyselníkov a podnikateľov Alexandrom Šochinom.

25.08.2019 10:46
debata (8)

Premiér uviedol, že prechod na štvordňový pracovný týždeň je reálne možný, ale nie je otázkou blízkej budúcnosti. Informoval o tom portál 1. kanálu Ruskej televízie.

Musíme premýšľať o budúcich zmenách v pracovnom práve. Mám na zreteli rozličné formy regulovania práce, pružný pracovný čas a perspektívne aj prechod na štvordňový pracovný týždeň. Toto však teraz netreba chápať celkom doslova. V tejto oblasti bude treba myslieť na všetky nuansy, ktoré sú spojené tak s požiadavkami pracovníkov, ako aj zamestnávateľov, uviedol premiér.

Spolu s vládou sme pripravení posúdiť všetky hľadiská a vyhodnotiť pozície všetkých zainteresovaných strán. Dôjde k tomu na ruskej trojstrannej komisii pre regulovanie sociálnych a pracovných vzťahov. Je potrebné, aby možnosť výberu mali aj zamestnanci. Niekto si bude priať väčšie príjmy a iný bude chcieť voľný čas," uviedol Šochin.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #práca #Rusko