Kľúčová diaľnica v Bratislave je zatvorená. Hotová bude v predstihu už v nedeľu

, , 23.08.2019 06:00, aktualizované: 13:58

Uzávera na diaľnici D1 v Bratislave na úseku Most Lafranconi - Prístavný most trvá už od stredy 14. augusta. Z dôvodu opravy vozovky Národná diaľničná spoločnosť uzavrela pravý jazdný pás v smere na Žilinu.

VIDEO: Väčšina z opravovaného úseku má už nový asfalt. Pozrite si video TV Pravda.

Národná diaľničná spoločnosť dnes informovala, že práce sa dokončia skôr. „Opravu vozovky pravého jazdného pásu diaľnice D1 v Bratislave na úseku Most Lafranconi – Prístavný most (smer von z mesta) ukončíme skôr oproti pôvodnému plánu – už v nedeľu 25.8. (pôvodný termín bol 28.8.). V sobotu obnovíme vodorovné dopravné značenie a premávka po tomto úseku bude spustená v nedeľu v dopoludňajších hodinách,“ informovali diaľničiari.

Oprava pozostáva z odfrézovania pôvodnej vozovky, aplikácie vodonepriepustnej vrstvy a následného kladenia nového asfaltového drenážneho koberca. Obmedzenie trvá od 14. augusta do 28. augusta, do šiestej hodiny ráno. Doprava je presmerovaná na súbežnú komunikáciu, teda na Einsteinovu ulicu, kde je vedená vo voľných jazdných pruhoch.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#D1 #Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku