Pravidelnú kontrolu vykurovacích a klimatizačných systémov rozšíria

21.08.2019 12:20

Novela zákona rozšíri pravidelnú kontrolu vykurovacích a klimatizačných systémov. Uviedlo to Ministerstvo hospodárstva (MH) SR v návrhu legislatívnej normy, ktorú v stredu na svojom rokovaní schválila vláda. Účinnosť novely zákona sa navrhuje na 10. marca 2020.

„Návrh zákona rozširuje pravidelnú kontrolu vykurovacích systémov a klimatizačných systémov na systémy s celkovým inštalovaným výkonom vyšším ako 70 kilowattov (kW). Upravuje sa pravidelnosť, rozsah, obsah a postup kontroly, ako aj prípady, keď kontrolu nebude potrebné vykonať. Taktiež sa upravujú definície vykurovacích a klimatizačných systémov,“ spresnil v predkladacej správe rezort hospodárstva.

Cieľom návrhu novely zákona je podľa MH SR transponovať eurosmernicu, ktorou sa mení smernica o energetickej hospodárnosti budov a smernica o energetickej efektívnosti, do právneho poriadku SR.

„Návrhom zákona sa ruší požiadavka na vypracovanie dlhodobej stratégie obnovy budov a zavádza sa ekonomicky a technicky podmienená povinnosť pre nebytové budovy s inštalovaným výkonom vykurovacích a klimatizačných systémov vyšším ako 290 kW mať nainštalovaný systém automatizácie a riadenia budovy,“ dodal rezort hospodárstva.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#energetika #energia #klimatizácia #vykurovanie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku