Šiesty most v Bratislave sa rozrastá, výsuvná skruž je už nad Dunajom

, , 21.08.2019 06:00

Na západnom predmostí Dunajského súmostia je už podľa spoločnosti D4R7 dokončených všetkých 13 základov vrátane opôr budúceho mosta. Z tejto strany sa takisto počas mesiaca júl zrealizoval tretí výsuv nosnej konštrukcie pomocou výsuvnej skruže. Most ponad kajakársku dráhu a hlavný most cez Dunaj majú zrealizovaných všetkých šesť základov pod piliermi.

VIDEO: Pozrite si, ako sa rodí šiesty most ponad Dunaj.

Na východnom predmostí Dunaja je ukončených všetkých 18 základov pilierov a takmer všetkých (teda 16 z 18) podpier mosta. Na východnej strane sa výsuvná skruž posunula do ďalšieho, teda desiateho poľa, čo momentálne predstavuje zrealizovaných približne 700 metrov mostovky. Pomocou betónovacích vozíkov pre konzoly konštrukcie mosta bolo ku koncu júla celkovo zrealizovaných 67 metrov.

Šiesty Most cez Dunaj bude súčasťou nového obchvatu Bratislavy, ktorý má byť hotový podľa odhadov v roku 2021. Predtým bude spustená nadväzujúca rýchlostná cesta R7 z juhu, ktorej časť by verejnosť mala začať využívať pred aprílom 2020.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#šiesty most cez Dunaj #obchvat Bratislavy #D4R7
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku