Amazon prerástol aj dopravcov, FedEx s ním ruší spoluprácu

07.08.2019 19:12

Americká doručovateľská firma FedEx ruší spoluprácu so spoločnosťou Amazon, keďže internetový predajca sa stáva pre FedEx hrozbou.

Stredajšie oznámenie, že FedEx už nebude robiť doručovanie pre Amazon pozemnými dopravnými prostriedkami, prišlo dva mesiace po tom, ako doručovateľská firma uviedla, že ruší s Amazonom zmluvu o leteckom doručovaní.

Amazon si buduje svoju vlastnú flotilu leteckej a pozemnej dopravy, aby zrušil svoju závislosť od firiem FedEx, UPS a od americkej pošty. Spoločnosť FedEx minulý mesiac prvýkrát upozornila, že rodiaca sa doručovateľská služba Amazonu by mohla poškodiť jej príjmy a „negatívne ovplyvniť naše finančné podmienky a výsledky podnikania“.

Internetový predaj sa však zároveň stáva prioritou pre také reťazce, ako sú Walmart a Target, čo znamená, že FedEx môže spoluprácu s Amazonom zrušiť.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Amazon #FedEx
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku