Trump varoval Čínu, že ak ho znovu zvolia, v obchode ešte pritvrdí

30.07.2019 15:57

Americký prezident Donald Trump v utorok varoval Čínu, aby nečakala s obchodnou dohodou na skončenie sa jeho prvého prezidentského obdobia a nové voľby. Vyhlásil, že ak v novembri 2020 bude znovuzvolený, podmienky dohody budú pre Peking podstatne horšie.

Trump v utorok napísal na Twitteri, že ak bude Čína čakať a on opäť vyhrá, dohoda bude podstatne tvrdšia, ako keby ju uzavreli skôr, alebo sa neuzavrie žiadna dohoda. Peking podľa amerického prezidenta zatiaľ takisto neplní svoj sľub týkajúci sa nákupu poľnohospodárskych produktov z USA. To by podľa predstaviteľov USA bolo gestom dobrej vôle a mohlo by byť súčasťou konečnej dohody.

USA a Čína obnovili po dlhšej pauze obchodné rokovania. Americká delegácia, ktorej súčasťou sú aj minister financií Steven Mnuchin a obchodný splnomocnenec Robert Lighthizer, pricestovala v utorok do Šanghaja. Tam sa stretne s čínskymi predstaviteľmi na čele s vicepremiérom Liou Chem. Rokovania by mali trvať do stredy.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Čína #USA #obchodná vojna
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku