Deutsche Bank má stratu viac ako 3 miliardy eur, sú to náklady na zmenu

24.07.2019 10:23

Náklady na reštrukturalizáciu stiahli výsledky Deutsche Bank v 2. kvartáli hlbšie do straty, než sa očakávalo.

Čistá strata koncernu za tri mesiace od apríla do júna dosiahla 3,15 miliardy eur po zisku 401 miliónov eur v rovnakom období vlani.

Keď banka začiatkom júla ohlásila svoj plán reštrukturalizácie, počítala so stratou 2,15 miliardy eur. Celkové náklady na reštrukturalizáciu, v rámci ktorej zruší 18 000 pracovných miest, by mali dosiahnuť 7,4 miliardy eur. V 2. štvrťroku Deutsche Bank zaknihovala reštrukturalizačné náklady vo výške 3,4 miliardy eur.

„Výraznú časť reštrukturali­začných nákladov sme zaúčtovali už v 2. kvartáli,“ uviedol šéf Christian Sewing. ""Deutsche Bank":[https://spravy.pravda.sk/…-tisic-ludi/] by bola bez týchto nákladov na prestavbu zisková," doplnil.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Nemecko #banky #Deutsche Bank
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku