Obchvat Čadce bude načas, sľubujú diaľničiari! Pozrite si najnovšie zábery

, 21.07.2019 07:00

Na stavbe obchvatu Čadce momentálne pracuje zhruba 300 ľudí. Pracuje sa hlavne na mostných zvrškoch ako aj na nosných konštrukciách a budujú sa oporné a zárubné múry. Realizuje sa zakladanie protihlukových stien. Práce prebiehajú v súlade s harmonogramom, platí zmluvný termín ukončenia výstavby, teda december 2020.

VIDEO: Ako prebieha výstavba obchvatu Čadce? Pozrite si najnovšie zábery vo videu TV Pravda.

Diaľničný úsek D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec bude po dostavbe dlhý 5 673 metrov. Výstavbu zabezpečujú stavebné spoločnosti Strabag, Porr a Hochtief. Výstavba oficiálne začala v decembri 2016. Diaľničiari budujú úsek v plnom profile. Po dostavbe sa z každej strany napojí na dva už existujúce úseky. Južne od rozostavaného úseku je v prevádzke v polovičnom profile úsek D3 Oščadnica – Čadca, Bukov s jednorúrovým tunelom Horelica. Smerom na sever od rozostavaného úseku pokračuje diaľnica D3 v polovičnom profile až k poľským hraniciam. V križovatke Svrčinovej sa na diaľnicu D3 bude napájať krátka 1,71 kilometrová rýchlostná cesta R5 k hraniciam s Českou republikou.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#diaľnice #D3 #obchvat Čadce
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku