Ekonomika USA rastie a jej vyhliadky sú pozitívne

Ekonomická aktivita v USA pokračovala v miernom raste v období od polovice mája do začiatku júla. A jej vyhliadky sú pozitívne napriek neistote v súvislosti s obchodom.

18.07.2019 09:42
debata (8)

Uviedol to v stredu americký Federálny rezervný systém (Fed), ktorý plní úlohu centrálnej banky vo svojej Béžovej knihe (Beige Book).

Béžová kniha je neoficiálnym hodnotením stavu americkej ekonomiky a Fed ju vydáva osemkrát do roka. Centrálna banka pri jej zostavovaní vychádza z informácií od svojich 12 regionálnych bán­k.

Fed v správe skonštatoval, že jeho najnovšie hodnotenie ekonomiky sa od predchádzajúceho nezmenilo. Poukázal pritom na obavy z možného negatívneho vplyvu neistoty súvisiacej s obchodom na výkon ekonomiky, ale dodal, že hospodárske vyhliadky v najbližších mesiacoch sú vo všeobecnosti pozitívne a očakáva pokračovanie mierneho rastu.

V správe sa ďalej píše, že rast zamestnanosti bol v sledovanom období o niečo pomalší ako v predchádzajúcich týždňoch, ale pokračoval.

Trh práce je naďalej pomerne napätý a firmy hlásia nedostatok pracovníkov vo väčšine odvetví, najmä v stavebníctve, informačných technológiách a zdravotníctve.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #USA #HDP
Flowers