Technický zázrak prežil socializmus aj kapitalizmus. Pozrite si video z Hlohovca

, 14.07.2019 07:00

Pridružená výroba bol pojem známy najmä v socializme. Ak si myslíte, že pre súčasnú dobu je nepoužiteľný, ste na omyle. Pozrite si video TV Pravda z Hlohovca. Družstevníci v Hlohovci sú medzi poľnohospodármi unikát. Nepestujú len obilie, víno, mlieko či mäso, ale vyrábajú aj sejačky.

Zložitá strojárska výroba dáva prácu takmer štvrtine z 200 družstevníkov a do kasy podniku prináša predaj 70 až 100 sejačiek ročne 2,5 milióna eur. Sejačky poznajú poľnohospodári nielen na Slovensku, ale aj v Česku, Poľsku, Maďarsku, Bulharsku či Rumunsku.

VIDEO: Hlohovský technický zázrak prežil socializmus aj kapitalizmus. Pozrite si pýchu miestneho družstva vo videu TV Pravda.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#družstvo #Hlohovec #pridružená výroba
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku