Francúzsko zavedie ekologickú daň na letenky

09.07.2019 16:01

Francúzska vláda na budúci rok zavedie ekologickú daň na letenky pre lety odchádzajúce z krajiny. Ministerka dopravy Elisabeth Borneová v utorok uviedla, že daň bude vo výške 1,50 až 18 eur.

Očakáva sa, že prostredníctvom tejto dane sa vyberie vyše 180 mil. eur, ktoré sa investujú do infraštruktúry pre ekologickú dopravu, vrátane investícií do železníc.

Ministerka konštatovala, že daň sa nebude vzťahovať na vnútroštátne francúzske lety na Korziku a do zámorských území Francúzska ani na letecké prípoje cez francúzske územie. Daň sa nebude vzťahovať ani na lety prichádzajúce do Francúzska. Pre vnútroštátne lety a lety v rámci Európy bude daň v sume 1,50 eura na letenku v prípade leteniek druhej triedy a 9 eur pri letenkách prvej triedy. Na letenky prvej triedy mimo EÚ sa bude vzťahovať ekologická daň do sumy 18 eur.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#dane #Francúzsko #aerolinky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku