Jaguar podporí Britov, na ostrovoch bude vyrábať elektrické autá

05.07.2019 15:04

Automobilka Jaguar Land Rover bude vyrábať elektrické autá vo Veľkej Británii. Rozhodnutie znamená významnú podporu domácemu automobilovému priemyslu v čase, keď odvetvie čelí neistote súvisiacej s blížiacim sa vystúpením krajiny z Európskej únie, ako aj výzvam na globálnych trhoch, uviedla agentúra AP.

Spoločnosť v piatok informovala, že plne elektrizovaný sedan Jaguar XJ začne vyrábať v závode Castle Bromwich v centrálnej časti krajiny. Inštalácia nových výrobných zariadení má trvať šesť týždňov, počas ktorých zostane továreň zatvorená.

„Budúcnosť mobility je elektrická,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Ralf Speth. Ako dodal, Jaguar je odhodlaný vyrábať novú generáciu vozidiel s nulovými emisiami vo Veľkej Británii.

Automobilka Jaguar Land Rover v októbri 2018 otvorila svoj závod v Nitre. Jeho produkcia má byť 150 000 áut ročne. Investícia dosiahla 1,4 miliardy eur. V súčasnosti spoločnosť zamestnáva na Slovensku už viac ako 1 500 ľudí a cieľom automobilky je postupne dosiahnuť stav 2 800 zamestnancov.

#Veľká Británia #automobilky #Jaguar Land Rover
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku