ECB by sa mohla vrátiť k nákupu dlhopisov vo veľkom

19.06.2019 13:45

Európska centrálna banka (ECB) by sa mohla rozhodnúť pre ďalší program rozsiahlych nákupov dlhopisov, ak sa inflácia v eurozóne nedostane na cielenú úroveň. Povedal to v stredu pre televíziu CNBC viceprezident ECB Luis de Guindos.

Šéf banky Mario Draghi v utorok uviedol, že ak sa ekonomická situácia v nadchádzajúcich mesiacoch zhorší, ECB ohlási nový stimul.

„Máme k dispozícii širokú škálu nástrojov a kvantitatívne uvoľňovanie je ich súčasťou,“ povedal pre CNBC de Guindos v súvislosti s možnými nákupmi dlhopisov. V druhej polovici minulého roka sa ECB rozhodla zrušiť časť svojich stimulov, keďže ekonomika v eurozóne sa zotavovala. Najnovší prístup banky, ktorý je naklonený voľnejšej menovej politike, však naznačuje, že pravdepodobne sú nutné ďalšie intervencie.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#ECB #dlhopisy #eurozóna
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku