VIDEO: Pozor na požičanú nabíjačku. Obyčajný kábel dokáže heknúť počítač aj mobil

, 18.05.2019 07:00

Za pár stoviek eur sa dá v Číne kúpiť nabíjací kábel umožňujúci zistiť všetky heslá z počítača aj mobilného telefónu. V najväčšej ekonomike Ázie si totiž nelámu hlavu s ochranou duševného vlastníctva a hekerom z celého sveta bez problémov vyrobia najrôznejší hardvér umožňujúci zistiť osobné heslá používateľov internetu.

VIDEO: Pozrite si, ako jednoducho sa dá heknúť váš mobil či počítač.

V prípade nevinne vyzerajúceho kábla za všetko môže nenápadne zabudovaný čip, ktorý útočníkovi umožní bez vedomia majiteľa ovládať jeho počítač alebo smartfón. Vďaka tomu dokáže heker stiahnuť do napadnutého zariadenia softvér umožňujúci prístup ku všetkým heslám a bankovým účtom. Nebezpečné hekerské zariadenie sa na prvý pohľad nijako nelíši od bežných nabíjačiek a jedinou stopercentnou ochranou je výlučné používanie vlastnej nabíjačky.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#počítač #smartfón #heslá #hecker #bankové účty
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku