Tržby majiteľa Lidlu a Kauflandu prvýkrát prekonali 100 miliárd eur

Nemecká maloobchodná skupina Schwarz Gruppe, ktorá vlastní diskontné reťazce Lidl a Kaufland, v minulom roku zvýšila tržby o 7,4 percenta na rekordných 104,3 miliardy eur.

14.05.2019 06:41
debata (15)

Firma v pondelok uviedla, že v tomto roku očakáva podobný rast. Ročné tržby skupiny tak vlani prvýkrát prekonali hranicu 100 miliárd eur.

Tržby reťazca Lidl sa zvýšili o 8,8 percenta na 81,2 miliardy eur. Tržby hypermarketov Kaufland potom o 1,6 percenta na 22,6 miliardy eur. Skupina vlani kúpila aj firmu Tönsmeier, ktorá sa zaoberá recykláciou a nakladaním s odpadmi. Tržby tejto firmy za minulý rok predstavovali viac ako 500 miliónov eur.

K rastu tržieb skupiny Schwarz prispeli hlavne obchody v zahraničí, ktoré sa na celkových tržbách podieľajú približne dvoma tretinami. Skupina má obchody v 30 krajinách, v Európe, USA a v Austrálii. V zahraničí tržby stúpli o 9,1 percenta, v Nemecku o 5,1 percenta.

Po nasýtení nemeckého trhu sa skupina sústredila na expanziu v zahraničí. Vlani investovala 7,5 miliardy eur, prevažne do otvorenia 400 nových obchodov a renovácie starších. V tomto roku neplánuje investície znižovať, uviedla agentúra Reuters.

Schwarz Gruppe je podľa tržieb najväčšou obchodnou skupinou v Európe a celosvetovo patrí medzi päť najväčších. Na konci minulého roka mala po celom svete 429 000 zames­tnancov.

15 debata chyba
Viac na túto tému: #maloobchod #Lidl #Kaufland