Koaličné balíčky nazval Sulík ekonomickou vlastizradou

Vládna koalícia sa chystá spáchať na krajine ekonomickú vlastizradu, pripravuje svojimi avizovanými opatreniami do verejných financií "zaťať sekeru". Uviedli to v utorok na brífingu predstavitelia opozičnej strany SaS Richard Sulík (predseda SaS), Jana Kiššová a Eugen Jurzyca (obaja poslanci Národnej rady SR).

07.05.2019 12:03
34

Vládna koalícia sa podľa Sulíka rozhodla svojimi opatreniami „kupovať“ si hlasy voličov. „Je to obyčajná primitívna volebná korupcia, ktorú zaplatia samotní voliči,“ povedal Sulík na margo opatrení pripravovaných vládnou koalíciou v sociálnej a pro-podnikateľskej oblasti. Podľa jeho slov nič nie je zadarmo, ani vlaky, ani obedy.

Tzv. obedy zadarmo SaS po budúcoročných parlamentných voľbách podľa Sulíka nahradí vyššími daňovými bonusmi na dieťa v rovnakej sume, ako je to v súčasnosti. „Vlaky zadarmo nahradíme obrovskými zľavami na cestovnom, a to nielen vo vlakoch, ale aj v autobusoch,“ avizoval predseda SaS.

Podľa Jurzycu vláda súčasnými ekonomickými návrhmi robí v panike protisystémové kroky. "Rozdávanie peňazí vládou vytvára tlak na verejné financie. Verejné financie začínajú byť, podobne ako v roku 2012, neudržateľné. Nikdy sme ešte nesmerovali na grécku cestu ako teraz. Vyzývam na zmenu dlhovej brzdy tak, aby sa premietla " povedal Jurzyca.

Podľa Kiššovej koalíciou avizované zavedenie zníženej sadzby dane z príjmu právnických osôb s ročným obratom do 100.000 eur na 15 % bude vytvárať problémy, pretože vytvorí rôzne sadzby dane pre podobné spoločnosti. Firmy budú špekulovať napríklad s tým, že sa budú deliť, aby nepresiahli stanovený limit obratu. „Takéto opatrenia poškodzujú konkurencieschop­nosť podnikov na Slovensku, pretože sú nesystémové,“ upozornila. Sadzba dane by podľa nej mala znížiť pre všetky podnikateľské subjekty.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
34 debata chyba
Viac na túto tému: #SaS #sociálny balíček