Tunel Prešov je prerazený na 86 percent. Pozrite si najnovšie zábery z diaľnice D1

, 09.05.2019 06:00

Na stavbe diaľničného úseku D1 Prešov, západ - Prešov, juh je v tuneli Prešov vyrazených zhruba 86 percent v kalote (čiastočný výrub). Taktiež prebiehajú práce na nosných konštrukciách mostov, budovanie podporných skruží mostov, budovanie pilierov mostov, budovanie násypov z výrubu z tunela, výstavba zárubných a oporných múrov, práce na prístupových komunikáciách, razenie tunela, výstavba prevádzkovej budovy a výstavba budovy pre políciu, a dobudovanie garáží.

VIDEO: Pozrite si vo videu TV Pravda, čo sa deje na obchvate Prešova po diaľnici D1, v akom stave je tunel Prešov a kedy sa práce dokončia.

Diaľničný úsek D1 Prešov, západ – Prešov, juh s tunelom Prešov vytvorí juhozápadný obchvat Prešova. Pôjde o prvý obchvat tretieho najväčšieho mesta na Slovensku. Aktuálne v meste funguje len takzvaný malý obchvat na ceste I/68. Úsek s celkovou dĺžkou 7 870 metrov obsahuje aj tunel Prešov, ktorý po dostavbe bude dlhý 2 244 metrov. Na základe zmluvy má byť stavba ukončená v júni 2021. Viac informácií o výstavbe obchvatu a razbe tunela Prešov sa dozviete vo videu TV Pravda.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#výstavba diaľnic #Prešov #diaľnica D1 #Obchvat Prešova
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku