Poisťovacia spoločnosť Ergo odchádza zo Slovenska

Poisťovacia spoločnosť Ergo predáva svoju slovenskú pobočku skupine Generali. Ako informuje skupina Ergo, transakciu, ktorá okrem prevzatia životného, neživotného a kompozitného portfólia na Slovensku, zahŕňa aj predaj dvoch dcér v susednom Maďarsku, musia ešte schváliť regulačné orgány.

08.04.2019 15:34
debata (2)

Obe strany sa dohodli, že podrobnosti transakcie, vrátane ceny, zverejňovať nebudú. Garantujú však, že presun portfólia z Ergo pod Generali nebude mať žiadny dopad na súčasných klientov poisťovne.

Ergo a Generali sa dohodli na prevode kompletného klientskeho portfólia troch pobočiek Ergo v Maďarsku a na Slovensku. Na Slovensku je to Ergo Poisťovňa, a.s., ktorá poskytuje životné poistenie a poistenie majetku, v Maďarsku zase Ergo Életbiztosító poskytujúca životné poistenie a Ergo Versicherung Aktiengesellschaft Magyarországi Fióktelepe s ponukou poistenia majetku. Predpísané poistné všetkých troch spomenutých dcér podľa zverejnených informácií v roku 2017 presiahlo 20 mil. eur.

„Dohoda jednoznačne ukazuje, že stále zotrvávame v našej stratégii konsolidácie medzinárodného biznisu podľa definovaných minimálnych požiadaviek,“ uviedol výkonný riaditeľ Ergo International AG Alexander Ankel. Regionálny šéf v rámci skupiny Generali Luciano Cirin? hovorí, že akvizícia pobočiek Ergo v Maďarsku a na Slovensku je ďalším krokom smerom k posilneniu rastu v strednej a východnej Európe a zároveň v súlade so stratégiou skupiny posilňovať vedúcu pozíciu práve v tomto regióne.

Nemecká poisťovacia spoločnosť Ergo tak dokončila výpredaj svojich aktivít na Slovensku. Len minulý rok totiž prevzala všetky poisťovacie činnosti jej slovenskej dcéry D.A.S., ktorá sa orientovala na poistenie právnej ochrany, poisťovňa Allianz. Táto transakcia bola súčasťou obchodu, v rámci ktorého Ergo predala svoje pobočky D.A.S. aj v Belgicku a vo Švajčiarsku. Po predaji Ergo Poisťovne skupine Generali už spoločnosti Ergo žiadne zastúpenie na Slovensku nezostane.

Kým Generali patrí na Slovensku medzi najväčšie poisťovacie domy s ročným predpísaným poistným cez 200 mil. eur, Ergo Poisťovňa sa radila medzi tie menšie. Jej hospodárske výsledky sa v posledných rokoch postupne zhoršovali a v roku 2017 predpísané poistné podľa zverejnenej výročnej správy medziročne kleslo o viac ako tretinu na 6,9 mil. eur. Hospodárenie Ergo Poisťovne pritom tradične končilo v červených číslach. V roku 2017 vygenerovala stratu v objeme takmer 1,5 mil. eur.

Generali je talianska poisťovacia skupina, ktorej založenie sa datuje ešte do roku 1831. Pôsobí v 50 krajinách a vlani evidovala predpísané poistné viac ako 66 mld. eur. Na Slovensku pôsobí prostredníctvom spoločnosti Generali Poisťovňa, a.s. od roku 1996. Orientuje sa na poistenie vozidiel, majetku, cestovného, životného a úrazového poistenia, ako aj na individuálne poistné riešenia pre podnikateľov.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #poistenie #Generali #Ergo
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy