Bezosa bude stáť rozvod miliardy, štvrtinu majetku v Amazone

Jeffovi Bezosovi (55 rokov) zostane po rozvode s manželkou MacKenzie (48 rokov) 75 percent z podielu, ktorý pár doteraz vlastní vo firme Amazon.

05.04.2019 06:00
Jeff Bezos Foto:
Jeff Bezos a jeho manželka MacKenzie na archívnej snímke.
debata

MacKenzie Bezosová vo svojich tweetoch uviedla, že manželovi prenechá aj hlasovacie práva nad svojím podielom vo firme a vzdá sa aj všetkých svojich záujmov v denníku The Washington Post a vo vesmírnej spoločnosti Blue Origin, za ktorými je aj jej exmanžel, ktorý po rozvode zostane najbohatším človek omna svete.

Manželstvo Bezosových trvalo 25 rokov a MacKenzie Bezosová hrala v budovaní amerického internetového obchodu, s ktorého pomocou zbohatli, podľa slov samotného Bezosa dôležitú úlohu. Pred rozvodom Bezos v Amazonu vlastnili 16 percentný podiel s hodnotou viac ako 140 miliárd dolárov.

Štyri percentá akcií Amazonu, ktoré zodpovedajú 25 percentám z podielu páru, urobí z MacKenzie Bezosovej po rozvode podľa spravodajského serveru BBC štvrtú najbohatšiu ženu sveta. Jej majetok bude 36 miliárd dolárov, majetok exmanžela potom 107 miliárd dolárov. Na twitteri Bezosová uviedla, že má veľa plánov a teší sa na to, čo jej budúcnosť prinesie. S manželom vraj zostanú priateľmi.

debata chyba
Viac na túto tému: #Amazon #rozvod #Jeff Bezos