Slovenské cesty sú nadmieru zaťažené, ich údržba je problémom

30.03.2019 12:18

Nájsť peniaze na údržbu inžinierskeho diela, akým je cestná komunikácia, začína byť problém. Povedal to pre TASR predseda Slovenskej cestnej spoločnosti Ján Šedivý s tým, že každá časť cestnej siete má svoje limity a životnosť.

Problémy s cestami 1. triedy a regionálnymi cestami na Slovensku rezonujú na všetkých odborných fórach aj v médiách. „Samosprávne kraje volajú, dajte nám peniaze, pretože my to z nášho rozpočtu neutiahneme,“ skonštatoval Šedivý o stave cestnej siete.

Cestné komunikácie podľa neho neboli navrhnuté na záťaž, ktorú musia v súčasnosti znášať. Problémom je aj to, že developeri rozvíjajú obytné a priemyselné centrá, ale zabúda sa na to, že tam treba po ceste dostať ľudí aj materiál, čo sa týka aj mestských aglomerácií.

Štátna tajomníčka rezortu dopravy a výstavby Ladislava Cengelová na Cestnej konferencii 2019 (26. 3.) informovala, že ambíciou ministerstva je z prostriedkov Operačného programu Integrovaná infraštruktúra zmodernizovať viac ako 180 kilometrov ciest 1. triedy a minimálne 60 mostov.

.....

VIDEO: Pozrite si vo videu TV Pravda vizualizácie k úseku D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka a nové fotografie z výstavby. Vo videu sa dozviete aj to kedy bude spustený pri Žiline tunel Ovčiarsko, tunel Žilina a ako bude doprava o pár mesiacov vyzerať zatiaľ bez tunela Višňové.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#diaľnice #cesty I. triedy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku