Exekútori lovia údaje o dlžníkoch aj v databázach Sociálnej poisťovne

18.03.2019 10:24

Súdnym exekútorom poskytuje Sociálna poisťovňa informácie o vyplácaných dávkach predovšetkým dôchodkoch. Účelom týchto informácií je pokročiť v exekučnom konaní a dosiahnuť uspokojenie požiadaviek veriteľov.

„Od januára do decembra minulého roka Sociálna poisťovňa týmto spôsobom reagovala na viac ako 11,5 milióna elektronických dopytov exekútorov. Za prvé dva mesiace tohto roka ich počet dosiahol viac ako dva milióny,“ informoval o tom hovorca poisťovne Peter Višváder.

Pri zložitejších podaniach treba prešetriť a následné overiť údaje špecializovaným útvarom. V roku 2018 jeho pracovníci vybavili ďalších takmer 1,5 milióna podaní a počas prvých dvoch mesiacov tohto roka ich bolo približne 273.000.

Sociálna poisťovňa venuje službám tohto druhu mimoriadnu pozornosť a súčasne spolu s inými organizáciami verejnosť upozorňuje na dôsledky finančnej nedisciplinova­nosti.

V decembri 2018 evidovala 34.622 dôchodcov s exekučnou zrážkou. Dobrou správou je, že dlhodobý trend nárastu počtu dôchodcov s exekučnými zrážkami sa v minulom roku podarilo zastaviť. Napriek tomu počet elektronických dopytov smerujúcich od exekútorov z roka na rok rastie.

.....

TV Pravda: Pre koho je dobrý osobný bankrot? Pozrite si video.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Sociálna poisťovňa #dôchodok #exekúcia #Exekútor
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku