VIDEO: Šiesty most cez Dunaj sa derie lužnými lesmi. Bude hotový o jeden a pol roka?

Šiesty most cez Dunaj bude súčasťou diaľnice D4, ktorá má spolu s cestou R7 tvoriť nový diaľničný obchvat Bratislavy. Stavba ide cez územie lužných lesov, kde je aj cyklotrasa, čo aktuálne spôsobuje obmedzenia.

14.03.2019 06:00
debata (10)

VIDEO: Pozrite si aktuálne zábery z výstavby šiesteho mosta ponad Dunaj a vizualizácie rýchlostnej cesty R7 od Dunajskej Stredy po Bratislavu. Vo videu sa dozviete aj to, kedy bude dokončený most a kedy má byť hotová nadväzujúca rýchlostná cesta R7.

Video

Obmedzenia pri výstavbe mosta pocítia cyklisti na petržalskej hrádzi, ktorej časť od miesta za čističkou odpadových vôd po bezplatné parkovisko pri hrádzi je uzatvorená. Pre tento diaľničný most platí rovnaký zmluvný termín dokončenia ako pre druhú fázu R7, teda október 2020.

Ministerstvo dopravy sa pre denník Pravda vyjadrilo, že minister počas kontrolných dní identifikoval na výstavbe úsekov D4 meškanie. Koncesionár aktuálne robí akceleračné opatrenia, aby bolo omeškanie čo najkratšie.

Aktuálne platný zmluvný termín na otvorenie rýchlostnej cesty R7 od Ketelca po Holice pri Dunajskej Strede je apríl 2020 a od Prievozu po Ketelec, vrátane rekonštrukcie mimoúrovňovej križovatky Prievoz, je to október 2020.

© Autorské práva vyhradené

10 debata chyba
Viac na túto tému: #obchvat Bratislavy #D4/R7 #šiesty most cez Dunaj