Biznismeni strácajú nervy z prostorekého Muska. Chcú mu priškrtiť tweetovanie

10.03.2019 09:47

Veľký americký investor chce súdom obmedziť Elona Muska, majiteľa Tesly, ktorá vyrába elektroautá, v jeho využívaní Twittera.

V spolkovom štáte Delaware podal žalobu, v ktorej žiada súd o to, aby Muskovi zakázal permanentné „nekontrolovateľné využívanie Twittera na mylné vyhlásenia o svojom podniku“. V piatok o tom informovala kancelária Grant & Eisenhofer. Žalobcom je nemenovaný americký penzijný fond. Ide však o kolektívnu žalobu, iní investori sa k nej môžu pridať.

Obvinená je aj Správna rada Tesly. Vyčíta sa jej nedostatočný dohľad na Muskove online aktivity, čím dochádza k porušovaniu jej povinností voči akcionárom.

Musk sa dostal vlani do problémov po tweetoch, ktoré podľa burzového dohľadu SEC boli chybné a za ktoré bol Musk žalovaný. Musk mal opustiť vedenie Správnej rady Tesly. Aby sa vyhol tomuto postihu, dohodol sa na urovnaní sporu. V dohode sa mu zakázalo okrem iného samostatne informovať cez svoje kanály sociálnych médií o správach ovplyvňujúcich trhy.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Twitter #Tesla Motors #Elon Musk
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku